Christian Louboutin

christian-louboutin-logo

Založeno: 1992

Země: Francie

Zakladatel: Christian Louboutin

Tagy: , , ,

Pokud je žena opravdovou milovnicí bot, určitě moc dobře ví, kdo je Christian Louboutin. Pozornost poutající rudou podešev by si ve svém botníku přála mít nejedna „sběratelka“ luxusních bot.

Christian Louboutin se narodil 7. ledna 1964 v Paříži a vyrůstal se třemi staršími sestrami. Nemůžeme ho ale označovat za bezproblémové dítě. Často utíkal z domova a ve dvanácti letech odešel ze školy. Velice rád navštěvoval noční podniky, kde fascinovaně hleděl na nekonečné podpatky a vůbec obutí tanečnic.

O několik let později přišlo rozhodnutí vyrábět boty. První pracovní zkušenosti získal v módních domech YSL a Chanel.

V roce 1992 si založil butik vlastní.

Christian Louboutin si zakládá na vražedně vysokých podpatcích, které mají podle jeho slov zkrášlit ženu a vykouzlit jí ultra dlouhé nohy. Při pohledu na opravdu vysoké kousky z každé jedné kolekce mnohdy člověk přemýšlí, zda je vůbec možné na takových chůdách chodit. Ne nadarmo se v tomto případě říká, že pro krásu se musí trpět. Jsou mezi námi ale i takové odbornice, které zvládají chůzi na Louboutinových podpatcích naprosto s přehledem. Pokud ale trpět přece jen nechceme, najdeme v návrhářově nabídce také baleríny a další dámské boty.

Neodmyslitelnou součástí Louboutinovy tvorby je i bohaté zdobení. Zlaté špičky, hroty, kovové aplikace, stuhy nebo mašle či kožešina dělají z každého páru luxusní klenot.

Celosvětově známým a již zmíněným poznávacím znamením jeho bot je zářivě červená podešev, kterou si nechal dokonce patentovat. Pro zajímavost můžeme podotknout, že úplně první podešev byla červená díky laku na nehty.

Ke krásným botám jistojistě patří také krásné kabelky, které můžeme v kolekcích nalézt také. Pánové si ale také přijdou na své. Ani ty velký Louboutin ve své tvorbě neopomíjí.

Červenopodrážkové skvosty miluje i nejedna celebrita. Například Christina Aguilera, Angelina Jolie, Kylie Minogue nebo třeba Blake Lively, která se dokonce stala Louboutinovou múzou a jedny z bot pojmenoval po ní.

V posledních dnech si pozorovatelé módních stránek či blogů mohli všimnout, že typickou rudou barvou z podešví si nyní můžeme ozdobit nehty. Ano, Louboutin vydal i kolekci nádherných laků na nehty. Víčko lahvičky s klasickou rudou připomíná jehlový podpatek, který je pro Christiana Louboutina tak typický.

Dnes patří Christian Louboutin mezi jednoho z největších mistrů ve svém oboru a zamilovaly si ho tisíce žen po celém světě.

Článek vytvořila: Lucie Kramperová. Zdroj obrázků: Google.com, Christian Louboutin official page

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!