Hermés

Založeno: 1837

Země: Francie

Zakladatel: Thierry Hermès

Tagy:

Titul bezkonkurenční jedničky ve světě prvotřídní módy si vydobyla za svá léta působení francouzská značka Hermés, proslavená především svými věhlasnými hedvábnými šátky a dokonalými kabelkami.

Sedlářský mistr a zakladatel tohoto módního fenoménu,Thierry Hermés, položil pomyslný základní kámen pro vlastní značku v roce 1837, otevřením vlastního obchodu s jezdeckým příslušenstvím. Prodával krásně zpracovaná sedla, uzdy, jezdecké boty a různé okrasné detaily.

Logem se zcela pochopitelně stalo dvojspřeží s jezdcem.

S 20. stoletím přišla změna. Automobily směle vystřídaly koňské kočáry, a tak i rodinný podnik Hermés nahradil dosavadní sortiment novým, a to: zavazadly, batohy, taškami a dokonce i plavkami.

První dámskou kolekci navrhla a vytvořila Lola Prusac, představena byla v roce 1929 v Paříži. Největší obdiv sklidily již zmíněné šátky z hedvábí, které se staly nejžádanějším doplňkem na trhu. Ručně zpracované motivy i lemování „zavinily“, že dnes už zřejmě nenajdete ženu, která by po jednom takovém jedinečném kousku netoužila.

V této době začala firma Hermés tvořit také  novou konkurenci pro slavné „Vuittonky“ – Hermés kabelky, které se velmi rychle dostaly na vrchol elegance a luxusu.

Kabelky, které byly inspirované někdejší brašnou na uzdění, se staly legendami módního světa.  Jsou vyráběné z klasických i exotických kůží, v nejrůznějších velikostech a také barvách. Na vyžádání mohou být ozdobeny zlatem, diamanty, rutheniem či palladiem.

V 50.letech vznikla slavná Kelly bag, pojmenovaná po monacké kněžně a herečce Grace Kelly. Vyrobena byla z nejjemnější teletiny a stala se povinným doplňkem ve vyšší společnosti. Dodnes se, samozřejmě ručně, vyrábí až 9000  kusů ročně.

Dalšín „Rolls Roycem“ mezi kabelkami této značky je Birkin bag, na jejímž návrhu se podílela herečka Jane Birkin, po které je také pojmenována. Najdete ji v různých barevných variantách, tvarech i velikostech a toho, abyste ji mohla nosit musíte být doslova hodna. I vybrané zákaznice si ale na své vysněné kousky musejí počkat, a to někdy i dva roky.

Tyto kabelky, zdobené logem značky Hermés, si oblíbila nejedna celebrita. V rukou ji nosí například Victoria Beckham nebo Ashley Olsen a vidět jsme ji mohli i v televizních seriálech Sex ve městě, Gilmorova děvčata nebo Will&Grace.

Společnost brzy k dámské kolekci přidala i pánskou. Muže Hermés oblékla do  stylovch košil z prvotřídní bavlny, triček, svetrů, kalhot, bund a přidala i kravaty a obuv.

Každá kolekce pret-a-porter nabízí inovativní a šik modely z kvalitních materiálů, prvotřídních střihů a ve vhodných barevných kombinacích.

Dnes se značka, která se již po pět generací nachází ve vlastnictví rodiny, soustředí nejen na oblečení, kabelky či jiné módní doplňky, nabízí i luxusní hodinky, brýle, šperky, okouzlující parfémy, boty, kožené zboží a nově také ložní prádlo, dekorace do koupelny, porcelán a sklo.

Hermés si bez přestání zakládá na vysoké kvalitě, preciznosti, eleganci, harmonii a garantované životnosti, a právě to je tajemství jejího úspěchu a uznání, kterého se jí dostává.

V současnosti je zde hlavním návrhářem módní guru Jean Paul Gaultier, který nadále navazuje na historii značky a čerpá inspiraci především z jezdectví nebo šermu. V jím navržených kolekcích tak můžeme obdivovat třeba tvídové kalhotové kostýmy, elegantní pláště z nejjemnější kůže a kožešiny  nebo široké pletené kardigany se stylovými

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Oficiální Facebook stránka

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!