Pierre Cardin

Založeno: 1951

Země: Francie

Zakladatel: Pierre Cardin

Zakladatel značky Pierre Cardin, narozdíl od jiných návrhářů, tvoří módu pro lidi, kteří nejsou zrovna na vrcholu společenského žebříčku, tedy módu městskou. A přesto, že byl za toto počínání mnohdy kritizován nejen novináři, ale i svými kolegy z branže, především návrháři, kteří se věnují haute couture, jsou jeho modely velmi obdivovány, a to právem.

Sám k tomu dodává: „I lidé, kteří nejsou zrovna bohatí, mají právo oblékat se zajímavě a osobitě!“

Pierre Cardin se narodil v roce 1922 blízko italských Benátek. Ve svých 23 letech odešel do Paříže, záhy začal pracovat v módním domě a do roka se z něj stal první asistent návrháře Dior a také silná konkurence pro Coco Chanel.

Jeho talent ho již v roce 1951 dovedl k založení vlastní značky a o dva roky později představil svou první kolekci.

Roku 1957 uvedl na trh revoluční pánskou pret-a-porter kolekce, o níž prohlásil – ,,Muž oblečen v mé kolekci vypadá stejně dobře na ulici jako ve společnosti.“

S rokem 1959 již byly jeho modely, ať už pro muže či pro ženy, hojně prodávány. Vysokou kvalitu spojenou s originalitou a elegancí si díky Cardinovi a jeho nízkým cenám mohl koupit již prakticky každý.

Návrhář sázel na neobvyklé tvary, jelikož vnímal lidské tělo jako geometrický tvar, na návrzích tak byly časté kruhy, trojúhelníky i šestiúhelníky. Neuznával klasické vzory ani tvary a neholdoval ani přírodním či tělovým barvám, jako jeden z mála návrhářů.

Část jeho tvorby ale přeci jen byla o něco konzervativnější, a právě v této částí se jím nechali inspirovat i módní velikáni jako Karl Lagerfeld nebo Stella McCartney.

Od roku 1984 má Pierre Cardin své místo také ve světě parfémů, který dobyl svými šarmantními květinovými vůněmi, které si přála mít každá z žen.

I po mnoha letech od svého založení, značka stále drží krok s rychle se měnícími módními trendy a rozšiřuje svůj sortiment pro maximální uspokojení svých zákazníků.

V současnosti nabízí klasické elegantní kolekce pro muže, v nichž si lze vybrat kvalitní košile, saka, kalhoty, kravaty i kabáty. Značka ale neotálí ani v kolekcích určených pro volný čas, nabízejících jeansy, trička nebo mikiny, svetry a bundy.

Pro ženy má Pierre Cardin i nejspodnější části oblečení. Spodní prádlo této značky je určeno ženám, které si potrpí na kvalitní materiály, maximální pohodlí a zárověň příznivou cenu, navíc kousky z těchto kolekcí působí velmi elegantně a lehce eroticky.

U této značky si navíc můžete pořídit i další módní doplňky, kabelky různých tvarů i barev nebo dokonce obaly na svůj mobilní telefon.

Zakladatel Pierre Cardin svou značku navíc proslavil nejen svým futuristickým designem, ale i tvorbou koncertních kostýmů pro slavné The Beatles nebo spoluúčastí na navrhování skafandrů pro vesmírný program NASA.

Článek vytvořila Kateřina Kočandrlová, Obrázky: Pierre Cardin Facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!