Lacoste

Založeno: 1933

Země: Francie

Zakladatel: René Lacoste

Tagy: , , ,

Krátce před 2. světovou válkou se na trhu objevila nová značka. Konkrétně to bylo roku 1933 a jméno nesla po svém zakladateli Reném Lacoste.

Samotný příběh o historii ale začíná ještě o deset let dříve, když úspěšný tenisový hráč René Lacoste dostává přezdívku krokodýl. Jeden bostonský novinář, který psal o tenisových zápasech ho pak nazval aligátorem. Přezdívka se uchytila a René požádal svého kamaráda, módního návrháře Roberta George, aby mu na bílé sportovní sako vyšil krokodýla. Před každým zápasem, když šel na tenisový kurt, sako pyšně nosil.

Pro své osobní využití o čtyři roky později vytvořil řadu vzdušných bavlněných polotriček. První polotrička měla barvu typickou pro hráče tenisu – tedy bílou. Krátký rukáv, límeček a byla ušitá z látky, která se stala pro značku jedním z poznávacích znamení – žerzejové piké.

A konečně je tu rok 1933, kdy po skončení sportovní kariéry Reného vzniká firma Le Chemise Lacoste s.a., kterou otevírá s Andrém Gillierem, majitelem největší francouzské továrny na pletené zboží, po boku.

Základní součástí sortimentu bylo už od samotného začátku revoluční bílé polotričko Lacoste  s krokodýlem vyšitým na hrudi. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani další stylové sportovní oblečení na plachtění a golf.

Obrovský vzestup značka pocítila asi v polovině 20. let, kdy bylo na trh uvedeno barevné tenisové oblečení, vedle klasického bílého. Pokud jste se v té době oblékali do „krokodýla“, tak jste automaticky spadali do kolonky módní a sportovní znalec.

V šedesátých letech do vedení společnosti usedl Reného syn Bernard Lacoste a firma jen vzkvétala. O značce se tehdy vědělo už i za oceánem. Nejen díky tomu se Lacoste rozrostlo o další kousky jako například kraťasy, brýle, hodinky, boty nebo parfémy a šperky.

Později bylo pomyslné žezlo společnosti předáno Bernardovu mladšímu bratrovi Michaelovi.
I v dnešní době si krokodýl mezi sportovními značkami drží svou pozici a tak se s ním zaručeně potkáte na nejednom golfovém hřišti či tenisovém kurtu.

Článek vytvořila: Lucie Kramperová. Zdroj obrázků: Google.com, Lacoste official page

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!