Ed Hardy

Založeno: 2004

Země: Francie

Zakladatel: Christian Audigier

Značka, která Vás rozhodně nenechá splynout s davem, je bezpochyby Ed Hardy. Její osobitost, extravagance a originalita nezná mezí.

Historie tohoto nevšedního módního skvostu sahá až do roku 1911, kdy se narodil nejuznávanější americký umělec v oblasti tetování – Sailor Jerry. Ten začal v roce 1929 studovat v Japonsku právě umění tetování a již o 4 roky později si otevřel vlastní tetovací studio v Honolulu.

Designér, proslulý svým smyslem pro naprostou profesionalitu a kvalitní řemeslo, se rozhodl své umění předat dále a po jeho smrti v roce 1973 byly jím vytvořené designy odkázány mezi vybrané talentované umělce.

Mezi ně patřil mimo jiné i Don Ed Hardy, známý pro svou kreativitu a touhu po experimentování v oblasti módy. Inspiraci pro vlastní tvorbu čerpal z motorkářského a surfařského stylu, Ameriky a Japonska a nebojí se ani kombinace historických prvků s moderními. Byl to právě on, kdo dal život i jméno nové odvážné ikoně na trhu módy.

Právě Hardyho nápady se staly podkladem pro pozdější tvorbu světového módního návrháře Christiana Audigiera, který je hlavním návrhářem značky Ed Hardy dodnes.

Christian Audigier se začal zabývat designem oblečení již v 19 letech a zkušenosti nasbíral u známých společností jako je Levi’s, Diesel, Von Dutch nebo Bisou Bisou. Jeho klienty se stali dokonce Hilary Duff, Britney Spears či Justin Timberlake.

V roce 2004 dala spolupráce francouzského návrháře Audigiera a přezdívaného Kmotra moderního tetování (Hardy) vzniknout dnes již celosvětově populární oděvní společnosti.

Značka nabízející nekonvenční trička, tílka, mikiny, bundy, pásky nebo sluneční brýle se vyznačuje pestrými barvami a originálními designy. Časté je prošívání textilie, zdobení do tvarů lebek, draků nebo krásných žen. Sortiment byl brzy rozšířen o stále více oblíbené kšiltovky a šátky a v současnosti jsou již běžně na trhu i plavky, hodinky nebo boty úžasných a neokoukaných designů.

Není divu, že značku Ed Hardy si oblíbily miliony lidí po celém světě, a to včetně celebrit a ikon stylu. Oblečení tohoto fenoménu můžete vidět na Paris Histon, Madonně nebo třeba fotbalistovi Tomáši Ujfalušim.

A tak jestli i Vy máte dost opakujících se motivů, jednoduchosti a toužíte jít tak trochu proti pravidlům, sáhněte po kousku od Ed Hardyho a budete nepřehlédnutelní!

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Ed Hardy Facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!