ABERCROMBIE & FITCH

Abercrombie & Fitch

Založeno: 1892

Země: Amerika

Zakladatel: David T. Abercrombie, Ezra Fitch

Tagy:

Značka se sobem v logu byla založena v roce 1892. Název je odvozen od jmen zakladatelů Davida T. Abercrombie a Ezry Fitche, jejichž cesty se spojili prakticky náhodou.

D.T. Abercrombie byl vášnivým lovcem, topografem, zlatokopem a vynálzcem praktických věcí pro outdoorové vybavení. K založení vlastní značky ho inspirovala jeho velká láska k přírodě a tak začal prodávat vysoce kvalitní zboží pro treking, outdoor i lov, prozatím pod názvem Abercrombie & Co.

Ezra Fitch byl významným právníkem v New Yorku, větší zalíbení, než v právničení však nacházel v turistice, a díky tomu byl i stálým zákazníkem Abercrombie. Byl této značce tak oddaný, že jej v roce 1900 David přesvědčil, aby se stal jeho společníkem a odkoupil část společnosti.

Oba muži ale brzy začali narážet na svou odlišnost a Abecrombie po 7 letech spolupráce ze své pozice odstoupil. Fitch se začal naplno věnovat marketingu a výsledkem jeho tvrdé práce a faktazie bylo oblečení i příslušenství doposud nevídané ve světe sportu. Vydal katalog o neuvěřitelných 456 stranách a objednávky se jen hrnuly.

S rokem 1917 se Abercrombie & Fitch přestěhovala na Madison Avenue 45, obsadila celou 12ti patrovou budovu a stala se nejprodávanější značkou sportovního zboží na světě.

V nabídce byli běžné i méně dostupné potřeby a navíc i netradiční kousky jako běžecké pásy na cvičení se psi, trampolíny, vrhací nože, potřeby pro sokolnictví, vlajky na jachting a další.

Ezra Fitch odešel z obchodního oddělení v roce 1928 a vrátil se ke své největší lásce – přírodě. Značka dál expandovala, rozrůstala se a uspokojovala touhy svých zákazníků.

Krize nastala v 70. letech, kdy se společnost dostala do finanční tísně, zkrachovala a byla prodána. Ujala se ji firma Limited Brands, která stojí i za úspěchem Victoria Secret.

V 90. letech byla zásadně změněna strategie a značka se zaměřila na náctileté a představila oblečení pro běžné nošení s puncem luxusu a především kvality. S nálepkou „luxusní a pro volný čas“ funguje dodnes a patří již mezi nejoblíbenější značky světa vůbec.

Sortiment Abercrombie & Fitch teď tvoří především oblečení, od sportovních potřeb upustili, i tak ale vždy dokáže svým zákazníkům nabídnout to, co potřebují, chtějí a zbožňují.

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!