Banana Republic

Založeno: 1978

Země: USA

Zakladatel: Mel a Patricia Ziegler

Tagy:

Roku 1978 se uprostřed slunné Kalifornie zrodila dnes již velmi známá značka Banana Republic. Zakladatelé Mel a Patricia Zieglerovi svou firmu zpočátku specializovali na výrobu modelů v safari stylu, které byly určené na cestování po Africe. Kvůli tomuto zaměření byl také jako logo vybrán obrázek slona.

První obchod byl otevřen v Mill Halley a první oficiálně představená kolekce zákazníky okouzlila nejen maskáčovými vzory, ale i svou pohodlností a nadčasovostí.
K rozvoji společnosti navíc dopomáhala kombinace hezkého módního designu s nadmíru kvalitními materiály.

Až s přibývajícími léty se ale značka probojovala na svou současnou pozici hvězdy konfekčního oblečení.

V roce 1983 byla, zatím ještě nepříliš známá, Banana Republic, odkoupena oděvní firmou Gap, která zastupuje i módní značku Old Navy, Piperline a Athleta. Právě po tomto odkoupení se značka Banana Republic začala stále více dostávat do podvědomí zákazníků.

Svůj styl přeorientovala na kolekce plné luxusních, elegantních a zároveň pohodlných oděvů vysoké kvality. Trička, šaty, kalhoty, svetry… každý kousek si získal srdce nejedné ženy a mnoha mužů.

Sortiment byl navíc brzy rozšířen o módní doplňky v podobě kabelek, slunečních brýlí, bižuterie a zanedlouho firma představila také vlastní obuv a parfémy smyslných vůní v elegantních flakonech.

Heslem se stalo: „Tvoříme volnočasovou módu srdcem a se zalíbením, protože v ní všichni trávíme nejvíce svého času.“ A právě to je přístup, díky němuž je dnes Banana Republic jednou z nejvyhledávanějších konfekčních značek.

V současnosti najdeme více než 500 obchodů tohoto skvostu v oblasti módy po celém světě, a protože obliba neustále stoupá, plánuje společnost po roce 2015 dosáhnout svého dalšího cíle, čímž je o dalších 500 obchodů více.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Banana Republic Facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!