Converse

Založeno: 1908

Země: USA

Zakladatel: Marquis Mills Converse

Tagy:

Klasiku od značky Converse nezná jen málokdo a tak není zapotřebí ji dlouho představovat.

Na začátku se firma soustředila na kvalitní obuv určenou obyčejným lidem. Později připojili i býrobu sportovních bot, a to především těch tenisových.

Rok 1917 byl zlomový, protože společnost světu ukázala basketbalovou botu All-Star. Typická hvězda All Stars ale zazářila až díky basketbalistovi přezdívanému Chuck Taylor. A díky zaměstnání tohoto hráče ve společnosti Converse se zrodila velká legenda Chuck Taylor All Star.

Tato firma samozřejmě nekončí jen u All Stars a tak můžeme mimo jiné zmínit například The Weapon – basketbalové boty z roku 1986 a jejich reedice z roku 2002 a 2003, kdy byl název trochuu poupraven na The Loaded Weapon.

Boty Converse koupíme v nepřeberném množství barev, vzorů a materiálů. Třeba kožené Converse prostě stojí za pozornost každého milovníka módy a stylu.

Momentálně značku vlastní firma Nike. A nejprodávanější barvou v portfoliu značky jsou bílé Converse.

Tenisky Converse patří mezi jedny z nejstarších na světě a postupem času firma začala vyrábět i oblečení a doplňky One Star.

Boty byly poznávacím znamením mladých rebelů v 50. letech. Jakožto levnou botu ji mohl mít téměř každý a díky jednoduchosti si je mohla každý upravit dle vlastní libosti. V 60. letech „konversky“ kupovali hippies a v 70. letech zase punkeři.

Postupně se sem tam objevovaly i varianty z kůže, vinylu nebo třeba semiše.

Modely této značky nosily i takové hvězdy jako například The Ramones, The Beatles, Sylvester Stalone jako Rocky, nebo třeba Kurt Cobain. A právě díky němu prý zájem o tuto značku vzrostl. Proslýchá se, že Kurt v době své sebevraždy měl právě boty Converse na sobě.

Modelů je samozřejmě mnoho. Například klasika Converse Chuck Taylor All Star. Těch se jen tak mimochodem už prodalo přes 750 milionů párů ve 144 zemích světa. Dalším typem je Converse Sport Lifestyl – pro běžné nošení, Converse One Star – sportovní obuv, Converse Performance Basketball – také sportovní obuv ovšem modenější. Nesmíme opomenout ani Converse Kids, které se vyrábějí už i ve velikosti pro nemluvňata.

Tenisky Converse se staly pojmem a kdo je nezná jako by snad ani nebyl.

Článek vytvořila: Lucie Kramperová. Zdroj obrázků: Oficiální Converse FB

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!