Pepe Jeans

Založeno: 1973

Země: Velká Británie

Zakladatel: Nitin, Arun a Milan Shah

Tagy: ,

Značka Pepe Jeans je pro milovníky džínů naprostou alfou a omegou. Pokud hledáte kvalitní denimové výrobky, nemůžete obchody značky Pepe Jeans minout bez povšimnutí. Značka je známá svou hravostí a originálními kolekcemi a můžete si být jistí, že jakmile si jednou jejich rifle oblečete, už nikdy nesáhnete po jiných.

Značka byla založena v roce 1973 v Londýně třemi bratry – Nitinem, Arunem a Milanem Shahovými. Původní název „Pepe“ byl vybrán pro svou jednoduchost a zapamatovatelnost, snadno se napíše a vysloví i v různých jazycích.

První obchod Pepe Jeans byl ve stánku na trhu v ulici Portobello Road. Vzhledem k tomu, že zprávy o poctivé práci a kvalitě džín se rychle roznesly a nezřídka se o poslední kousky strhávaly slovní i fyzické potyčky, brzy se v Londýně otevíraly další čtyři stánky.

Dnes má Pepe Jeans pobočky ve více než 80 zemích a patří ke špičce co se výroby a kvality týče. Na světovém trhu s džínovým zboží se podílí celými 25 %.

Pro Pepe Jeans je typická její rozmanitost, umí být hravá a veselá stejně jako ležérně elegantní. Kromě džínového zboží nabízí také velký výběr kabelek a bot, za povšimnutí stojí i nabídka dámských šatů a pánských košil.

Každá kolekce je originální, k těm nejvýraznějším se jistě řadí ta z roku 2008 inspirovaná Andy Warholem, která slavila obrovský úspěch. Nebo vy snad nemáte ve skříni tričko s Marilyn nebo s plechovkovou polívkou?

Co se propagace týče, Pepe reprezentují ty nejvetší hvězdy. Pro Kate Moss byla značka v její kariéře zásadní – spolupráce na reklamní kampani pro Pepe Jeans byla vůbec první, na které se podílela. Za další tváře značky jmenujme třeba herce Ashtona Kutchera, Siennu Miller, Cristiana Ronalda nebo Fernarda Alonsa.

Dnes je značka řízena skupinou Torreal sídlící ve slunném Španělsku. Zajímavé je, že celou svou výrobu si společnost řídí sama – bez cizích vlivů či pracovníků. Nad kvalitou svého zboží mají tím pádem stoprocentní kontrolu a vy víte, že ať už si v obchodě vyberete jakýkoli kousek, rozhodně se do měsíce nerozsype.

Článek vytvořila: Kateřina Petříčková. Zdroj obrázků: la-chica-modelo.livejournal.com, vogue.it, google.com

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!