Jimmy Choo

Založeno: 1996

Země: Velká Británie

Zakladatel: Jimmy Choo

Asie by zřejmě mohla být brána za místo, kde se rodí talenti. Narodili se zde skvělí sportovci, vědci, umělci a Jimmy Choo. Muž, jehož značka se proslavila legendárními botami.

Návrhář Jimmy Choo se narodil v roce 1957 v Malajsii, a jeho pravé příjmení je Chow. V rodném listě mu ale bylo chybně uvedeno Choo, které mu nakonec i zůstalo. Jeho otec byl ševcem, a tak v obuvnickém prostředí prakticky vyrůstal. Svůj první pár bot zhotovil v 11 letech, a protože své nezpochybnitelné nadání chtěl zužitkovat, vydal se do Londýna, doplnit si obuvnické vzdělání na Cordwainers Technical College, která je dnes součástí London College of Fashion.

První vlastní dílnu si otevřel roku 1986 ve staré nemocniční budově v Hackney a oficiálně začal prezentovat a prodávat svá díla pod značkou Lucky shoes. O dva roky později se dostal do povědomí milionu lidí díky časopisu Vogue, který zveřejnil jeho tvorbu na rekordních 8 stranách.

V roce 1996 se návrhář rozhodl spolupracovat s bývalou editorkou již zmíněného Vogue, Tamarou Mellon, jejíž otec financoval start značky Jimmy Choo, a popularita skvostných bot ještě více stoupla. Mezi hvězdy obuvnického průmyslu byla značka vystřelena také díky princezně Dianě z Walesu, která se stala její patronkou.

Jimmy Choo se specializuje nejen na dámské, ale i na pánské obutí. Rád pracuje s hadí nebo rybí kůží, která se dobře barví, s látkami jako je hedvábí nebo satén a některé ze svých luxusních modelů zdobí krystaly od Swarovski, pravým peřím nebo kožešinou z norka.

V jeho kolekcích najdeme lodičky typické svou špičatou špičkou, vyské i nízké podpatky, klasické i ojedinělé kousky a ať milujete černou nebo jasně růžovou barvu, lesklou nebo matnou kůži na svých botách, vše naleznete právě u Jimmy Choo.

Sám návrhář navíc o botách přemýšlí i z praktického hlediska, a tak jsou jeho modely nejen úchvatné co se krásy týče, ale i velmi pohodlné.

V roce 2001 Jimmy Choo prodal svůj podíl ve firmě a začal se naplno věnovat navrhování bot pod značkou Jimmy Choo Couture, která zahrnuje už i kabelky, drobné kožené doplňky, brýle, šátky, pásky i elegantní smyslné parfémy.

Boty Jimmi’s, jak jim mnozí říkají, jsme mohli obdivovat i ve filmech jako například Ďábel nosí Pradu, Charlieho Andílci nebo Sex ve městě a kdo ví…třeba je příště budeme obdivovat právě na vás.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Jimmy Choo facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!