VANS

Založeno: 1966

Země: USA

Zakladatel: Paul Van Doren

Tagy: , , , , , ,

VANS je americká firma vyrábějící sportovní obuv, založená Paulem Van Dorenem v roce 1966, sídlící v Kalifornii. Historicky první pobočka firmy Vans se nachází na 704 East Broadway ve městě Anaheim. Boty Vans jsou v dnešní době moderní boty na vrcholu a tyto boty nosí především mladí a teenageři.

Van Doren, který se narodil v roce 1930 v Bostonu, se už jako malý poměrně často pohyboval v oblasti obuvnictví. Jeho matka totiž pracovala v Randyho obuvnické firmě, kde poté, co opustil školu, pracoval i on sám. Po nějaké době se stal dokonce výkonným ředitelem této firmy. Paul Van Doren však celý svůj život toužil si založit svou vlastní firmu, což také dokázal se svými přáteli a jeho bratrem Jim Van Dorenem.

Tuto firmu založili v Cypress v Kalifornii. Díky velkým úspěchům a spokojenosti obyvatel se jim po roce podařilo otevřít si maloobchodní prodejnu na 704 East Broadway. Obliba značky Vans pomalu, ale jistě stoupala – vrchol přišel v roce 1982, kdy se ve filmu Fast Times at Ridgemont High objevil hlavní hrdina, Sean Penn, v modelu Vans Slip-On. Díky tomu se začaly boty Vans prodávat po celých Spojených státech a později i po celém světě. Značka Vans se za ty roky stala prakticky legendou a je známá doteď.

Vans je značka obuvi a oblečení, která se stala životním stylem především skeatových nadšenců

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!