Toms

Založeno: 2006

Země: USA

Zakladatel: Blake Mycoskie

Tagy: , , ,

Značka Toms vyrábí dokonalé boty, které navíc pomáhají na správném místě. Do módního světa prorazila v roce 2006, kdy představila první kolekci bot inspirovaných argentinskými tradičními mokasínami. Nejtypičtějším tvarem bot jsou tedy oblíbené mokasíny, které nejen, že skvěle vypadají, ale díky jednoduchému slip-on tvaru se navíc jednoduše obouvají.

Značka Toms však není jen o krásných, designových botách, ale také o tom, že dělá úspěšné kroky k hezčímu světu. Značka se stala skutečným fenoménem jelikož má své poslání, a to obdarovat potřebné. Vznikl tak model, který nese název ,,One for One“ – ,,jeden za jeden“, což vypovídá samo o sobě. Jednoduše hlavní myšlenkou je, že při koupi jednoho páru pot obdarujete dítě druhým párem bot z další části světa. Pomoc je věnována oblastem rozvojových zemí, tedy lidem, kteří si takový luxus jako jsou boty nemohou dovolit.

A o tom to právě je. Není snad nad lepší pocit, než že uděláte radost nejen sobě, ale i těm, které ji skutečně potřebují. Těm, kteří si nemohou vybírat z různých stylů nebo barev, ale kteří jsou vděční za to, že nemusí chodit bosí. Tento koncept vymyslel mladý Američan Blake Mycoskie, který společnost Toms založil. Firma Toms se nyní angažuje v charitativní činnosti ve více než 70 zemích světa. Model „One for One“ se záhy stal jedním z nejprogresivnějších nástrojů generování charitativní pomoci, kterým se inspirují společnosti po celém světě.

Teď se ale pokusíme zapomenout na to, jak svělý projekt značka Toms podporuje a povšimněme si skvělého designu, stylu a barevných kombinací. Toms však nevyrábí pouze mokasíny, nenechte se zmást. Představují také například dámské boty na klínku, pánské tenisky nebo dětské sandálky. Značka Toms však není pouze značkou bot, nabízí i jiné doplňky jakou jsou například kabelky, tašky, peněženky a jiné.

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!