Paul Frank

Založeno: 1995

Země: USA

Zakladatel: Paul Frank a Ryan Houser

Když obléknete kousek od originální a inovativní značky, jejímž poznávacím znamením je opičák jménem Julius, stanete se bezpochyby středem pozornosti.

Společnost sídlící v Kalifornii založil americký designér Paul Frank společně se svým přítelem Ryanem Houserem v roce 1995.

Mladý Paul, studující umění na Orange Coast College, začal svou kariéru náhodně, a to díky domácímu úkolu v podobě peněženky, kterou vyrobil ze zbytků vinylu. Jeho přátelé byly výrobkem tak nadšeni, že na jejich popud začal Paul vyrábět dárkové maličkosti, ať už další peněženky nebo například přívěsky na klíče.

Své výrobky z počátku navrhoval a zhotovoval v malé garáži, která se stala jeho dílnou, když ale zvětřil rostoucí popularitu, začal se návrhům věnovat naplno a od drobných doplňků brzy přešel i k tvorbě oblečení.

Kombinací jasných veselých barev s unikátním designem dokázal přilákat široké spektrum zákazníků a jeho designové království se tak velmi rychle rozrůstalo.
Módní novinka se šířila Amerikou a brzy si našla své místo i v Evropě a Asii.

Trička, mikiny, pyžama, hodinky, kabelky i peněženky značky Paul Frank zná dnes již celý svět. Nejčastěji na nich nalezneme hlavu, již jmenovaného opičáka Juliuse, mnohdy ho ale doprovázejí i další postavičky, jako je například medvěd Worry Bear, žirafa Flandy, křeček Spicli nebo sloní slečna Ellie.

Tito kreslení hrdinové, kteří Paula Franka proslavili mohou některým z nás připadat blázniví, většina je považuje za roztomilé a vtipné.

A aby se Paulovy figurky jen tak neokoukaly, spolupracuje módní dům tohoto návrháře s dalšími známými značkami, umělci a dokonce hudebními skupinami. Vidět jsme tak mohly už limitované kolekce vytvořené při spolupráci se společností Lego, Hello Kitty, Mattel nebo třeba kapelou The Vandals.

Oblečení z Frankovy dílny jsme dokonce mohli spatřit ve filmech Prcičky, Zbouchnutá nebo Superbad.

Sortiment značky Paul Frank je rozdělen dle cílových skupin do třech hlavních linií, z nichž první a nejznámější je Julius&Friend, určená zákazníkům milující infantilní obrázky kreslených postaviček. Druhou je řada nesoucí jednoduchý název Paul Frank, která se vyznačuje spíše jednoduchým a konzervativním stylem a nakonec je tu linie Small Paul pro ty nejmenší.

Každá kolekce, byť už si lidé říkají, že Paul Frank snad již vyčerpal všemožné nápady a jeho opičák byl již snad vším (byl zobrazen již jako lékař, faraon či pankáč), stále přichází s něčím novým a nečekaným.

A my už jsme tedy zvědaví, čím nás překvapí příště.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Paul Frank Facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!