PANDORA

Založeno: 1982

Země: Dánsko

Zakladatel: Pere Enevoldsen

Pandora je jednou u nejznámějších klenotnických značek světa. Je charakterizována svými vysoce kvalitními a ručně dokončovanými šperky za velmi dostupnou cenu. Šprky Pandora jsou plné ženskosti a zajímavé jsou především díky zachycení životních okamžiků.

Značka byla založena v roce 1982 v Kodani, Perem Enevoldsenem a jeho ženou Winnie. Touha poskytovat ženám paletu vysoce kvalitních, moderních a dostupných šperků je zavedla až do Thajska. Tato země nabízela nejenom vzácné kovy a drahé kameny, ale také zkušené šperkaře se zkušenostmi. Od roku 1989 začala firma vyrábět své šperky v Thajsku.

Nápad na vytváření náramků s přívěsky , které si můžou ženy vytvářet samy podle svého se stal skutečností v roce 2000. Tato zbrusu nová kolekce získala název MOMENTS.

Po této kolekci zaznamenala značka mezinárodní průlom a rychle pronikla na nové důležité trhy, jako jsou USA, Kanada, Austrálie a Německo. V roce 2013 značka přestavila nový koncept náramků s přívesky zaměřených na osobní vyjádření a hlubší emocionální propojení. Tato kolekce získala jméno PANDORA ESSENCE COLLECTION.

Společnost má sídlo v dánské Kodani a po celém světě zaměstnává na 9000 lidí. Působí ve více, než 90ti zemích napříč šesti kontinenty . Největším trhem jsou bezesporu USA, dále Spojené Království, Austrálie atd. Pandora uvádí na trh sedmkrát ročně nové výrobky , nejde pouze o náramky, ale také o prsteny, náušnice a přívěsky na krk, a v každém výrobku se navíc snoubí vyprávění osobních příběhů se současným designem. V České Republice působí Pandora na více než 27 prodejních místech.

Článek vytvořila: Daniela Kottová. Zdroj obrázků: www.pandora.net

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!