JACK & JONES

Založeno: 1989

Země: Dánsko

Zakladatel: BESTSELLER (značka)

Tagy: , ,

Příběh značky  Jack & Jones  začíná de facto v roce 1990. V tomto roce dánská značka BESTSELLER (založena v roce 1975) vyslala na módní veletrh do norského Osla novou kolekci určenou pro mladé muže. Úspěch této kolekce předčil veškerá očekávání a tak se čelní představitelé společnosti BESTSELLER rozhodli založit novou značku orientovanou právě na módní oblečení pro mladé muže. Značka dostala název Jack & Jones.

Jack & Jones se momentálně řadí k největším producentům pánské módy v Evropě. Dle oficiálního webu je možné nakupovat oblečení  Jack & Jones  ve více než 1000 obchodech ve 38 zemích světa. Krom toho je značka  Jack & Jones  distribuovaná i v rámci partnerství se stovkami velkoobchody s módou.

Značka Jack & Jones se za těch více než 20 let existence pořádně rozrostla. Dnes je značka tvořena pěti brandy: ORIGINALS by JACK & JONESJACK & JONES VINTAGE CLOTHINGCORE by JACK & JONESPREMIUM by JACK & JONESJACK & JONES TECH.

Takže abychom si to shrnuli. Vlastníkem značky  Jack & Jones  je dánská rodinná společnost BESTSELLER. BESTSELLER je módní gigant, prodává ve více než 43 zemích, počet obchodů již překročil hranici 5700 a počet zaměstnanců je k roku 2014 již za číslem 41 000.

BESTSELLER vlastní 11 značek a jednou z nich je právě Jack & Jones, který se dělí na (již zmíněných) dalších pět brandů.

ORIGINALS by JACK & JONES

Podobně jako Adidas Originals i Originals by Jack & Jones vychází z inspirace indie a streetové pop kultury. Jde ruku v ruce s mládím, drží se aktuálních trendů, nebojí se experimentování, takže výraznější barevné kombinace a vzory jsou standardem.

JACK & JONES VINTAGE CLOTHING

Jack & Jones  vintage clothing cílí na muže, kteří ocení klasičtější styl drsné Skandinávie, inspirace je patrná v tradičním ryze mužském světě plném testosteronu.  Jack & Jones  vintage clothing se nehoní za módními trendy. Důležitá je kvalita a preciznost zpracování.

CORE by JACK & JONES

Core by  Jack & Jones  působí nejvíce „fashion“ dojmem, klade důraz na detaily a na aktuální trendy v módě. Výraznější mladistvé barvy, kombinace s grafickými potisky a s moderními střihy charakterizují Core by  Jack & Jones .

PREMIUM by JACK & JONES

Premium by  Jack & Jones  je značka pro muže – džentlmeny – kteří již vyrostli ze světa džín a mikiny s potiskem. Je to také důkaz o tom, že značka Jack & Jones umí ušít kvalitní pánské oblečení pro formální příležitosti.

JACK & JONES TECH

Jack & Jones tech je orientovaná na sport, proto v této divizi najdete funkční oblečení prověřené dánskou přírodou.

Článek vytvořila: Tereza Zdvihalová. Zdroj obrázků: Oficiální FB JACK & JONES

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!