PAEZ

Paez logo

Založeno: 1830

Země: Argentina

Zakladatel: Baskové

Alpargatas, espadrilky nebo zkrátka plátěnky? To vše vystihuje univerzální pohodlnou obuv pro období jara i léta, kterou si zamiloval celý svět. Právě tento typ bot proslavila i argentinská značka Paez!

Příběh značky Paez začal v roce 1830, kdy se Baskové z Pyrenejského poloostrova přestěhovali do Argentiny, kde se jimi navrhovaná a vyráběná obuv – alpargatas stala velmi brzy hitem. Boty inspirované obuví, kterou nosili starověcí Egypťané se brzy staly národní obuví Argentiny, a to v bílých a černých odstínech.

Teprve v roce 2006 nastala změna a z tradiční argentinské obuvi se začal tvořit trend. Tři kamarádi dali hlavy dohromady a s vizí manufakturní výroby, šetrnosti k životnímu prostředí a popuštění uzdy co se designů týče, začali tvořit alpargatas v široké škále barev i vzorů.
“Paezky” ale nejsou jen nějakou napodobeninou či snad kopií původních alpargatas, jsou autentické, ojedinělé a vysoce kvalitní. Vyráběné jsou s láskou a pečlivostí, jejich designy jsou inspirovány rodnou Argentinou – její přírodou, lidmi, vzory a výjevy. Na jejich tvorbu je používána nejlepší argentinská kůže a 100% bavlna, díky čemuž jsou boty bezkonkurenčně pohodlné a vhodné pro celodenní nošení.

Nechte se unést hravostí a příběhem bot Paez, které nepodléhají módním trendům, ale respektují osobnost svého nositele. Jejich trend je totiž v duši všité do každého páru.

Paez můžete zakoupit na https://www.different.cz/paez

Napsala: Kateřina Kočandrlová

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!