Armedangels

Založeno: 2007

Země: Německo

Zakladatel: Anton Jurina a Martin Höfeler

Tagy:

Armedangels je německá módní značka, kterou v roce 2007 založili Anton Jurina a Martin Höfeler v Kolíně nad Rýnem. Armedangels navrhuje a vyrábí oblečení a doplňky vyrobené výhradně z eco-friendly bavlny, které jsou k zakoupení na oficiálním e-shopu této značky – www.armedangels.de. Díky velkému zájmu jsou produkty značky Armedangels k zakoupení i v kamenných buticích.

Cílem značky Armedangels je vytvářet módní streetwear oblečení pocházející výhradně z bavlny certifikované označením fair trade. Svým ekologickým smýšlením se Armedangels dostali do širšího povědomí médií po celé Evropě. Německý tisk kdysi představitele Armedangels nazval „eco warriors in the process of saving the world“, což by se dalo volně přeložit jako „ekologičtí bojovníci za záchranu světa“, a zařadil je mezi osobnosti, jako jsou Natalie Portman, Leonadro DiCaprio nebo Al Gore, kteří prosluli svým ekologickým smýšlením.

Čím ještě chtějí Armedangels přispět k vytvoření lepšího světa?

Kromě využívání bavlny získané výhradně z fair trade trhů, Armedangels myslí i na regululování velké přepravní vzdálenosti a s ní spojenou emisi C02. Svým zaměstnancům – resp. farmářům v Indii, odkud získávají bavlnu, se dle slov zakladatelů snaží dávat vždy vyšší mzdu než minimální a na jejich podporu jim navíc z každého prodaného kusu oblečení darují 1 Euro.

Není překvapením, že Armedangels spolupracují i s charitativními organizacemi, namátkou se jedná například o Pratham, Trinkwasserwald nebo Viva con Agua.

Se značkou spolupracuje také oblíbená německá herečka Cosma Shiva Hagen, která pravidelně fotí pro Armedangels nové kolekce, stejně tak i německá televizní hvězda Collien Fernandes. V roce 2010 Armedagels navázali spolupráci s německou top modelkou Evou Padbergovou a jejím manželem Niklasem Worgtem, kteří pod hlavičkou Armedangels navrhli kolekci triček Two Hearts – One Rhythm.

Článek vytvořila: Tereza Zdvihalová. Zdroj obrázků: Oficiální FB Armedangelswww.gala.de

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!