Marni

Založeno: 1994

Země: Francie

Zakladatel: Consuelo Castiglioni

Značka, která vznikla vlastně náhodouna sebe v současnosti strhává pozornost neotřelými potisky, uvolněným bohémským stylem, výraznými barevnými i materiálovými kombinacemi a především velmi osobním přístupem. To je Marni.

Vše začalo v roce 1994, kdy kožešinový obchod Gianniho Castiglioni začal upadat a manželka tohoto Itala se rozhodla mu vypomoci. Kreativní Consuelo Castiglioni navrhla zprvu několik lehkých plášťů z hladké barevné kůže a tuto minikolekci pojmenovala náhodně po své sestře – Marni.

A protože si její kabáty rychle získaly velkou oblibu moderních zákaznic, stalo se z pojmenování první kolekce i oficiální jméno pro nově vzrůstající módní značku.

Ke kabátkům se brzy přidaly i další kousky oděvů. Consule ale odmítala respektovat jakékoliv módní trendy nebo předpisy a odhodlaně tvořila jen modely, které sama toužila oblékat.

Nezvyklé kolekce v hippie a vintage look s použítím kůže poníků, křiklavé barvy, květinové potisky nebo vzory, které se k sobě vzájemně nehodí či objemné střihy a hravá nápaditost, to vše vystřelilo značku Marni na vrchol popularity.

Od roku 1999 si firma, která je zcela ve vlastnictví rodiny Castiglioni, vydobyla mezinárodní restiž s nádechem kultovnosti. O rok později byl již otevřen první butik v Londýně a přibyly kolekce s pánskou i dětskou módou. Součástí nabídky se staly také módní dplňky, šperky, sluněční brýle, kabelky nebo boty.

Marni, která má v současnosti zastoupení ve více než 16 zemích světa, nadále expanduje. V posledních letech se experimentální styl návrhářky Consuelo stává ,,dospělejším“ a nositelnějším. Ležérní kožešinová bolerka, peleríny, i tuniky v tlumenějších barvách doplňuje sportovnějšími topy a kalhotami ke kolenům. Typickým zůstává spojování materiálů, která se netýká jen oblečení, ale také obuvi této značky.

Značka Marni byla, je a zřejmě ještě dlouho bude hvězdou módního světa nejen pro nás, ale i pro známé osobnosti, které ji rády oblékají, jako je například Julia Roberts, Kirsten Dunst nebo Diane Kruger.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Facebook, Google.

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!