Fendi

fendi-logo

Založeno: 1925

Země: Itálie

Zakladatel: Adele a Edoardo Fendi

Tagy:

První butik s kožešinovou a koženou módou otevřela Adele Casagrande v centru Říma. Dát obchodu jméno Fendi se rozhodla až po sňatku s Edoardem Fendi roku 1925.

Jelikož byl obchod velmi úspěšný, v roce 1932 byl otevřen další. P’ro rodinný podnik začala pracovat i nejstarší dnćera Paola a to roku 1946 a brzy následovaly i její sestry Carla, Anna, Franca a Alda. Toho času byla ještě značka Fendi jen malým a dobře prosperujícím rodinným podnikem. Svou slávu získal až roku 1965 díky spolupráci s mladým německým návrhářem Karlem Lagerfeldem.

Všem dobře známé logo se dvěma F navrhhl právě Karl.

První dámskou a pánskou kolekci i s prvními parfémy uvedl Fendi v 80. letech. Značka se od té chvíle stala oblíbenou u mezinárodní smetánky.

Díky aktivitám ochránců zvířat se v 90. letech omezí používání kožešin a značka díky tomu zaívá úpadek. Záchranou je až vnučka Maria Silvia Venturini Fendi, která inovovala verzi kabelky své babičky Adele a uvádí tak na trh kabelku Baquette. Tím pádem je značka zachráněna.

V dnešní době spadá Fendi pod společnost LVMH, ale pořád je do značné míry rodinný podnik.

Maria Silvia Venturini Fendi se ve firmě stala velice úspěšnou. V roce 1987 vytvořila sérii Fendissime, která byla určena hlavně pro mladé. Nyní se specializuje hlavně na dopňky a pánskou módu.

Velký úspěch můžeme přičíst také Karlu Lagerfeldovi, který je i nadále hlavním návrhářem a velice úzce spolupracuje se sestrami Fendi.

Poznávacím znamením značky může být například notná dávka extrémů, velké kožešiny, ale vyznačuje se i luxusními kabelkami nebo třeba svěží a běžně nositelnou módou.

Pokud si myslíte, že zůstaneme jen u módy, pak jste na omylu. Fendi si velmi dobře počíná i v oblasti nábytku a v bytových dopňcích. Vysoká kvalita zde hraje důležitou roli.

Pomyslnou třešinkou na dortu je „role“ značky v kultovním seriálu, plném nejen módy, Sexu ve městě.

Článek vytvořila: Lucie Kramperová. Zdroj obrázků: Oficiální Fendi FB

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!