Blumarine

Založeno: 1977

Země: Itálie

Zakladatel: Anna Molinari

Italské městečko Capri je domovem značky Blumarine, stejně jako její zakladatelky Anny Molinari.

Tato bývalá herečka vybudovala společně se svým manželem, Gianpaolem Tarabinim, široce rozvětvenou rodinou firmu Blufin, která sdružuje několik značek zaměřených na různé věkové kategorie. Jádrem je právě Blumarine, značka objevující se již v roce 1977 a nesoucí jméno inspirované láskou k modré barvě a moři, kterou manželé sdíleli.

Blumarine je určená pro dospělé ženy, trochu koketní a trochu dívčí a mezi nabízeným sortimentem objevíme například svetříky s límečky z norkové kožešiny, smyslný dessous styl s našitými perlami, výšivkami či květinovými vzory na jemném šifonu.

V roce 1987 byla představena značka Miss Blumarine zaměřená na oblečení pro děvčata od 8 do 14let. Následovala Blugirl (1995) se svou pohádkově romantickou módou pro dospívající dívky a pak značka Anna Molinari, o kterou se stará zakladatelčina dcera Rosella Tarabini, s modely zdůrazňujícími ženskost. Společnost nezapomněla ale ani na děti, značka Blumarine Baby obléká ty nejmenší.

Duo tvořené z talentované návrhářky a úspěšného podnikatele vtrhlo do světa módy s širokou škálou, na tu dobu, decentních a přitom smyslně ženských modelů. Příjemné a kvalitní materiály, dokonalé střihy a vkusné barvy okouzlily mnoho žen.

Poprvé byla značka Blumarine oficiálně představena v roce 1981 na módním veletrhu Milan Fashion Week a těšila se obrovskému úspěchu.

Kolekce pret-a-porter byly plné elegantních kousků, určených pro běžné denní nošení i do společnosti, kde chce každá dáma okouzlit.

Značka se brzy stala symbolem ženskosti a vkusu, a tak rozšířila sortiment o kabelky a také boty, které oproti modelům byly živější, extravagantnější a výrazné, a tvořily tedy dokonalý kontrast s decentními modely.

V roce 1996 se na trhu objevily první parfémy nesoucí značku Blumarine a ihned si získaly srdce zákazníků svou neotřelostí a originalitou.

Firemním znakem se stal rozkvětlý růžový květ, který se objevuje na všech ozdobných prvcích šatů, bot, kabelek a dokonce i na vybavení do interiérů či parfémech. Zřejmě díky ní se také Anně Molinari přezdívá „Růžová královna“.

Dnes značka Blumarine, jejíž DNA je nepochybně romantismus, cit pro vysoce kvalitní produkty a zářivá smyslnost, představuje nejen dámské kolekce, parfémy, kabelky, módní doplňky a obuv, ale zaměřila se nově i na kosmetiku, co se líčení týče či na velkolepé série domácího textilu v podobě luxusního povlečení, ručníků, osušek, županů a povlaků na postel.

V současnosti módní dům Blufin vede Rosella Tarabini, dcera zakladatelů, která zdědila po svých rodičích potřebný talent, a proto jde rozvoj společnosti správným směrem.

Po celém světě najdeme okolo 700 butiků Blumarine a v jejím stoupání na vrchol pomohla i fotografická kampaň na níž se podílel slavný fotograf Helmut Newton, před jehož objektivem pózovala například Naomi Campbell nebo Nadja Auermann.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Oficiální Facebook stránka

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!