Mango

Založeno: 1984

Země: Španělsko

Zakladatel: Isak a Nachman Andic

Tagy:

Opusťte svět plný šedi a vstupte do světa značky Mango, který je mladistvý, hravý a krásný.

Nadnárodní oděvní společnost založili turečtí bratři Isac a Nachman Andicovy, kteří ve svých 14 letech emigrovali do Španělska. Dnes patří toto návrhářské duo k nejbohatším ve Španělsku.

První obchod byl otevřen v roce 1984 na Paseo de Gracia a od té doby se rychle rozrůstající firma věnuje designu, výrobě a marketingu oděvů a doplňků určených především ženám. Modely značky Mango se vyznačují kombinací elegance s provokací, stejně jako vysokou kvalitou.

Výběr sortimentu je navíc prakticky neomezený. Nabízené zboží je rozděleno do několika linií, z nichž mezi nejznámější patří „MNG jeans“ nabízející kvalitní džíny různých střihů a odstínů barev, řada „Why not“ pro ženy po čtyřicítce. „Mango touch“ obsahující všechny druhy doplňků od slunečních brýlí přes pásky, hodinky, šperky, klobouky, deštníky až po kabelky a další limitované kolekce, které se neustále mění a nabízejí jen ve vybraných obchodech.

A přesto, že se Mango zaměřuje spíše na dámskou módu, v současnosti již nalezneme i pánskou sekci s podnázvem „HE“, která se specializuje na pohodlné, ale elegantní modely.

Každá kolekce, ať už je pro ženy, muže či děti, představuje vždy nejnovější trendy. Hlavní úspěch spočívá v nápaditosti návrhářů, kteří se snaží přizpůsobit své modely požadavkům mladých lidí v každé zemi zvlášť, a tak v Anglii naleznete nejnovější kolekci odlišnou například od té v Turecku. Každý kousek má ale společné to nejdůležitější – pečlivé zpracování, kvalitní materiály a ducha mladistvosti.

Prestiž Manga pozvedly také reklamní kampaně, do kterých společnost od počátku obsazovala jen slavné osobnosti. 90.léta se nesla ve znamení Top modelek, jakou byla Eva Herzigová, Christy Turlington, Naomi Campbell nebo Claudia Shiffer, která značku propagovala celé tři roky po sobě. Ve 21. století se tváří stala například Karolina Kurková, Kate Moss nebo herečka Mila Jovovich. Neméně známou byla i spolupráce se slavnými sestrami Monicou a Penelope Cruz, po nichž je dokonce pojmenována jedna celá řada značky.

Španělská značka Mango, sídlící v Barceloně sice možná nepatří k nejvrcholovějším módním značkám světa, dokázala však oslovit miliony lidí a její továrny a obchody nalezneme po Evropě, Asii, Austrálii i Severní Americe.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Mango Facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!