Loewe

Založeno: 1948

Země: Španělsko

Zakladatel: Enrique Loewe Roessberg

Tagy:

Španělská módní značka Loewe, známá především koženým zbožím nejvyšší kvality, sice neměla tak rychlý vývoj jako jiné značky, podtrhuje však svou exkluzivitu velmi významnými zákazníky. Přeci jen, která módní značka se může pochlubit tím, že jejím zákazníkem je sám španělský král a jeho choť? Loewe rozhodně ano!

V roce 1948 založil společnost Enrique Loewe Roessberg s cílem vytvořit a prodávat kvalitní kožené výrobky. Sám pracoval s kůží již několik let a její vlastnosti znal jako málokdo, byl tedy schopný nabídnout svým klientům to nejlepší.

Postupně se, díky dodržování vlastních tradic a zásad, zvyšovaly poptávky a značka si zajistila vlastní stabilitu.

Od 70. let minulého století expadovala Loewe přes hranice Španělska. Dostat se mezi elitu módního trhu po celém světě ale pro ni nebylo jednoducché. Proniknout do podvědomí široké veřejnosti jí pomáhali světově známí návrháři Giorgio Armani, Karl Lagerfeld nebo i Laura Biagiotti, kteří pro ni v té době navrhovali kožené pláště, bundy, pláště a kalhoty.

Firma otvírala své obchody ve velkých světových metropolích a s úspěchem se setkala především v Japonsku.

V 80. letech rozšířila svůj sortiment a tak dnes můžeme pod značkou Loewe najít i pánskou módu, hedvábné doplňky a parfémy.

Roku 1996 nastává pro firmu významný zlom v tom, že se stává součástí světového koncernu LVMH. Na konci 90. let navíc přispěl k omlazení její image avantgardní návrhář Narciso Rodriguez velmi smyslnými koženými modely.

Po mnoha létech své existence, díky své stálé produkci kvalitních kožených výrobků se Loewe stala velkým oblíbencem právě španělské královské rodiny, jíž je výhradním dodavatelem kožených doplňků.

A přestože tato módní ikona stále více pracuje s klasickými a samozřejmě kvalitními látkami, nadále její prioritou zůstává kůže.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků:

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!