Jump From Paper

Založeno: 2010

Země: Taiwan

Zakladatel: Rika Lin a Chay Su

Kolemjdoucí si mnou oči úžasem, milovníci módy začínají šílet. Světu se představují kabelky, které vypadají jako by byly určené spíše pro kreslené postavičky z komiksů, něž jako módní doplněk pro smrtelníky. A přeci jsou a všichni je proto začínají chtít.

Značka, pocházející z Taiwanu, se jmenuje Jump From Paper, doslova „vyskočit z papíru“, což dokonale vystihuje design kabelek, tašek i batohů, které vyrábí. S tímto originálním nápadem přisly dvě dívky, Rika Lin a Chay Su, které se seznámily na studiích designu.

Vytvoření vlastní originální značky ovšem nebylo prvoplánované ani pro jednu z nich. Umělkyně si pouze kreslily nápady, jak by asi měla vypadat jejich vysněná kabelka…a nápad byl na světě – oživit zhotovený 2D obrázek. A protože jim nechyběla správná dávka odvahy a šílenství, šly do toho a začaly tvořit tašky nejrůznějších velikostí a designů, které budí dojem optického klamu.

„Líbí se nám mást lidi. Ale doslova milujeme, když vidíme, jak lidé vybuchují smíchy záhy potom, co zjistí, že to není jen kus pomalovaného kartonu, ale opravdová kabelka,“ říká o své práci zakladatelské duo.

Opravdu zábavné kousky mají základ z plátna a polyesteru a jejich základem jsou tlusté černé švy, výrazné barvy a důvtip. Určené jsou nejenom ženám, ale i mužům, a přesto, že působí jen jako plochý obrázek, který jste vystřihli z omalovánek vašich dětí, jsou prostorné a praktické.

Jump From Paper jsou již známé v Asii, Americe, Austrálii a pomalu nachází cestu i k nám do Evropy. Díky originálním e-shopům si svou „malovanou“ kabelku můžete pořídit již i v České republice.

Tyhle kabelky si zkrátka získají srdce každého, kdo chce oživit svůj šatník originálním vtipným kouskem. Jump From Paper totiž opravdu dokáže vytrhnout člověka z reality, a proto se stává hvězdou módního světa.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Facebook, Google.

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!