Inkkas

Založeno: 2012

Země: Peru

Zakladatel: Danny Ben-Nun

Tagy: , , , , ,

Značka Inkkas byla založena v roce 2012, kdy tým vedený cestovatelem a designérem Dannym Ben-Nunem právě cestoval po kontinentě Jižní Ameriky a který se nechal ohromit umem místních obyvatel. V peruánském městě Cuzca, pak narazil na boty, vyrobené z autentického materiálu. Byl natolik okouzlen, že začal rozvíjet projekt Inkkas po celém světě až se dostal do naší rodné země – České Republiky.

Boty Inkkas jsou velice kvalitní, originální a pohodlné a mimo jiné také světu prospěšné. 10% z příjmu společnost INKKAS totiž daruje nadacím Amazon Watch a Trees for the Future. Tyto nadace mají na starosti záchranu Amazonského pralesa a ochranu původních obyvatel tamějších pralesů a okolí. Má se na mysli, že za každý prodaný pár těchto bot bude zasazen jeden strom.

Každý kousek je originální, zejména díky svému zpracování i vzhledu. Zajímavé etnické vzory v pestrobarevném provedení naprosto oslní na první dojem.

Boty Inkkas jsou vyráběny ve spolupráci s peruánskými dílnami.  Každý pracující jednotlivec  je starší 18 let a za svůj přínos je ohodnocen spravedlivou mzdou, která odpovídá 2 až 5 násobku průměrnému platu v Peru.

Autor: Nikol Valešová

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!