Festina

Založeno: 1902

Země: Švýcarsko

Zakladatel:

Tagy: , , , ,

Snad každý z nás svůj vzhled s radostí zdokonaluje nejrůznějšími doplňky. Někdo se neobejde bez kabelky, někdo bez pásku či šátku. A někteří z nás si život nedovedou představit bez maličkosti, která je nejen stylovou, ale i praktickou záležitostí – hodinky.

Pojmenování Festina vzniklo z původního motta hodinářské manufaktury, v malém švýcarském městečku La Chaux de Fonds, ,,Festina Lente“ (,,Spěchej pomalu“), čímž pobízí své zákazníky ke spěchu při vývoji techniky a designu a současnně k obezřetnosti co se kvality týče.

Tuto značku, která nám ukazuje čas, známe již od roku 1902, kdy bylo poprvé vyryto její jméno drobným zlatým písmem na číselník náramkových hodinek. Byznysem číslo jedna pro tuto začínající firmu, ale nebyly právě jmenované náramkové hodinky, nýbrž nástěnné kyvadlové hodiny, které byly též dekorovány mottem Festina Lente.

Festina získávala stále více příznivců a obdivovatelů a díky mechanickým hodinkám, které vyráběla se udržela na pozici velmi významné hodinářské firmy neuvěřitelných 70 let.

V roce 1935 byla společnost poprvé prodána, a to podnikateli Willymu Burkhardovi von Wilhelm, který stál v jejím čele až do roku 1975, poté firmu přenechal milovníkovi hodinek Georgi Ulmannovi.

S 80. léty přichází i nová éra značky Festina, na trh byly totiž poprvé uvedeny hodinky s quartzovým strojkem, což znamenalo přechod z klasického nátahování na bateriový pohon. První model navíc zobrazoval i aktuální fázi Měsíce, čímž okouzlil mnoho dalších klientů.

V té době převzal vedení firmy Španěl Miguel Rodriguez, který je zároveň zakladatelem vlastní hodinářské značky Lotus. Právě díky tomuto muži se Festina začátkem nového století dostala na seznam nejvýznamnějších a nejoblíbenějších značek vyrábějící hodinky.

Hlavní cíl, produkovat vysoce kvalitní hodinky s krásným vzhledným zpracováním, byl dosažen. Modelové řady Trend, Classic a Sport jsou každá jiná, a přesto mají společnou originalitu, svěžest a preciznost švýcarského hodinářství spojeného se soudobými módními trendy.
Řada Sport se specializuje na hodinky doplněné o množství funkcí potřebných pro sport a venkovní aktivity. Classic respektuje tradiční eleganci, takže představuje modely, které jsou zároveň šperkem, v němž se snoubí krása s praktičností a řada Trend obsahuje kolekce hodinek s progresivním designem, oslovujícím svou nápadností, především mladé lidi.

Společnost Festina se ale nevěnuje pouze výrobě tikajících klenotů, mezi její aktivity patří různé sponzorské činnosti. Od roku 1998 je například díky svým unikátním technologiím a špičkovým hodinkám oficiálním časoměřičem legendárního závodu profesionálních cyklictů Tour de France, který v roce 1994 vyhrál i vlastní cyklistický tým této firmy, založený roku 1990.

Festina dokonce uvedla na trh řadu pánských atraktivních hodinek pojmenovanou právě po tomto závodě a obsahující vyjímečné modely s originálním designem.

Dnes je společnost součástí koncernu Festina Group, který spojuje exkluzivní hodinářské výrobce – Festina, Jaguar, Candino, Calypso a již výše jmenovaná značka Lotus. Nadále kompletuje své výrobky ve Švýcarsku, které má v tomto průmyslu nejlepší pověst, a tak na každých Festinách najdete označení Swisss made.

V současnosti si můžete vybírat ze široké nabídky nejrůznějších typů hodinek vhodných pro muže i ženy a veřte, že s modely od Festiny Vaše zápěstí nikdy nezůstane bez povšimnutí.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Google.com, Festina oficiální FB

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!