XISS

Logo XISS

Založeno:

Země: Česko

Zakladatel: Andrea Čapková, Klára Korešová

Dvě holky, jeden nápad a jeden splněný sen! Ten jejich. ​Kamarádky z Jihlavy, Andreu Čapkovou a Kláru Korešovou, pojí nejen letité přátelství, ale také kreativita, smysl pro módu a originalitu. A tak, když nenacházely na trhu módních doplňků to, co chtěly, pustily se do výroby vytoužených produktů samy. Začaly vyrábět kabelky a tašky pro sebe, pro své kamarádky a postupně i další lidi z okolí. Cílem byly ​doplňky, které budou ryze české, kvalitní a designově nezaměnitelné.

Dívky tak vytvořily vlastní značku, kterou pojmenovaly ​XISS.​ Co ale název znamená, ví jen ony. Údajně se týká jejich přezdívek z dětství 🙂

Značka, do níž zakladatelky vkládají svá srdce, si zakládá na minimalismu, který snadno zkombinujete se svými outfity a také na tzv. ​animal friendly výrobě,​ což znamená, že ​nikdy nepoužívá zvířecí materiály.​ Náhradou jsou ale vysoce kvalitní náhrady s dlouhou životností.

Dříve byla výroba, stejně jako návrhy, pouze na děvčatech. Když ale oblíbenost rostla, hledaly českou firmu, s níž by na výrobě svých kousků mohly spolupracovat.​ Zvolily jabloneckou firmu Šenkýř ​a nelitují. Naopak, plánují i rozvoj spolupráce v oblasti šperků, které chtějí zařadit do svého repertoáru.

Pod značkou XISS najdete designové kabelky, crossbody pytle, psaníčka, peněženky, batohy a již zmíněné šperky. ​Tajemství jejich oblíbenosti je v atypičnosti tvarů, v multifunkčnosti a designu,​ který je nezaměnitelný stejně jako logo značky, které je v dřevěném či kovovém provedení.

Doplňky XISS najdete na eshopu značky, v kamenné prodejně v Jihlavě, která funguje zároveň jako showroom značky a je dosažením dalšího cíle obou slečen a také na módním eshopu Different.cz.

Zlaté české ručičky a hlavičky tedy stvořili nový fenomén, který si získal už mnoho ženských srdcí nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Zakladatelky ale nezahálí a stále vymýšlejí nové inovativní kousky, aby jejich zákaznice měly na výběr a aby se jejich kreativní duše vyřádily. Sáhněte tedy po doplňcích XISS i vy! Budou vám věrnými společníky každý den, a to po dlouhou dobu.

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!