Blažek

Založeno: 1992

Země: Česko

Zakladatel: Ladislav Blažek

Již velmi známou a úspěšnou českou módní značkou je Blažek, zaměřující se na vkusnou pánskou módu vhodnou pro jakoukoliv příležitost.

Zakladatel Ladislav Blažek se v roce 1992 rozhodl zrealizovat své nápady a sny a založil firmu, které také propůjčil své jméno.

Hlavní činností značky se stala výroba a prodej pánských oděvů vysoké kvality a precizního zpracování s hlavními znaky, jako jsou elegance, nadčasovost a minimalismus. Maximální pozornost je od počátku věnována výběru firemních dodavatelů, ať už jde o výrobce luxusních látek z Itálie, Francie či Německa, designéry, grafiky nebo renomované fotografy.

Při výrobě jsou používány nejmodernější technologie a kromě konfekčního šití nabízí firma i nadstandardní doplňkové služby mezi něž patří šití košil na zakázku, individuální opravy oblečení nebo odborné poradenství.

Dvakrát do roka prezentuje Blažek novou kolekci oděvů a módních doplňků. Na podzim roku 2014 ale přišla s oživující novinkou zaměřenou na neformální vzhled. Trendová a neobyčejně osobitě pojatá kolekce oslovila mladší generaci mužů s vytříbeným vkusem.

Pro oficiální představení zvolil Blažek jako tvář značky moderátora Leoše Mareše. „Leoš je velmi inspirativní a úspěšný muž. Vytvořil si svůj styl, miluje módu a má odvahu se dobře oblékat.“ vysvětluje svou volbu Ladislav Blažek.

Celkově nabízený sortiment je rozdělen do několika řad, a to…

Kolekce Formal, kde hlavní roli hraje dokonale padnoucí oblek, který pochopitelně není jen o saku a kalhotách, nýbrž také o košili, kravatě, která je nejvýraznějším doplňkem formálního obleku a také o botách. Sám Ladislav Blažek prohlásil, že největší chybu, kterou může muž u formálního oděvu udělat je, nezvolit k ní kvalitní koženou obuv ve vhodné barvě. V kolekci Formal navíc najdeme také pláště zkrácené do délky nad kolena, který stejně jako ostatní kousky vyžaduje důkladné zpracování a luxusní materiál, kterým je například kašmír nebo vlna, které Blažek rád používá.

Další kolekcí je Informal nabízející především již zmíněné novinky představené na podzim roku 2014. V nabídce jsou vlněné kalhoty pro neformální nošení, košile s geometrickými vzory, zkrácená úpletová saka nebo pletené a vlněné kravaty.

V neposlední řadě jsou kolekce Jeans pro ty, kteří preferují casual styl. Zde nalezneme džíny, bavlněné kalhoty, košile i svetry nejen s geometrickými tvary, ale i s ručně tištěnými květinami. Charakteristická je pro tuto řadu výšivka lva, která se stala jejím poznávacím znamením.

Kromě již zmíněného sortimentu vyrábí Blažek také profesní oděvy, které musí a splňují nejpřísnější kritéria. Mezi významné klienty v tomto segmentu patří například Policie ČR, Coca-Cola Beverages, Česká pošta, Shell Czech Republic, DHL Express či realizační tým hokejové reprezentace ČR.

Když se svých známých zeptáte, kdy naposledy viděli nějakou reklamu od Blažka, nejspíše Vám hned neodpoví, jméno značky jim ale neznámé nebude. Blažek má prodejny v mnoha velkých nákupních centrech a doma v Čechách i na Slovensku se dostal na úroveň dostupného luxusu. Proto je také na předním místě mezi výrobci kvalitních oděvů na českém trhu.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: MilanPolak.cz, http://www.fashionmagazin.cz/blazek-mares-pritahuje-mladsi-zakazniky, Blazek.cz

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!