Pietro Filipi

Založeno: 1993

Země: Česko

Zakladatel: Petr Hendrych

Módní značka Pietro Filipi byla založena v roce 1993 a byť název může být zavádějící, jejím rodištěm je Česká Republika.

Pojmenování Pietro Filipi bylo inspirováno Itálií, zemí vyhlášenou svým smyslem pro módu, design, umění a krásu věcí. Tento smysl pochopitelně nepostrádá ani tato poměrně mladá společnost.

Od prvních okamžiků své existence kladla firma důraz především na vysokou kvalitu materiálů, precizní zpracování a elegantní jednoduchost.

Svým procesem si musela projít tvorba návrhů, střihů i modelování prototypů a pro následnou distribuci se Pietro Filipi rozhodla až po oficiálním uvedení první kolekce. Do roku 1998 byly vyvíjeny kolekce jen pro velkoobchodní odběratele a jak rostla oblíbenost nabízených modelů, rostly i ambice značky. Brzy, za pomoci frenchizových partnerů vznikla síť maloobchodů.

V roce 2004 pak byly franchisy v České Republice a na Slovensku odkoupeny díky kapitálu, který do módní společnosti investoval finanční fond Genesis, ten napomohl také k vybudování dalších sítí obchodů Pietro Filipi, kterých v současnosti nalezneme více než 70 v mnoha evropských zemích a v Rusku.

Během několika let tak značka dokázala jak vysoký ma potenciál. Zákazníky si rychle získala promyšlenými detaily, osobitým pojetím, luxusními materiály a širokým výběrem. Každou sezónu přichází s novou dámskou i pánskou kolekcí a každá její linie vyzařuje jedinečností.

Vybrat si lze z modelů klasického a formálního stylu, ze společenské „business“ módy, „smart casual“ kolekce i „městké módy“ či neformálních doplňků. Vše je inspirováno světovými trendy a určeno pro elegantní muže a ženy, kteří si potrpí módu, jež vyjádří jejich vlastní osobnost.

Pietro Filipi se také nebojí spolupracovat s renomovanými návrháři, mezi něž patří například Klára Nádemlýnská. Další známou tváří s níž značka spolupracuje je herečka Aňa Geislerová, která je součástí designerského týmu již od poloviny roku 2010 a aktivně do módních návrhů přináší vlastní styl projevující se ve výběru barev, zajímavých designech a neotřelých kombinacích. Její kolekce jsou limitované a patří k nim například speciální série knoflíků, vtipných originálních doplňků nebo medailových visaček.

Osobnostmi firma nešetří ani co se propagace týče, tváří Pietro Filipi byla Tereza Maxová a její následovnicí je Alena Šeredová.

Dnes již tedy tuto ikonu mezi českými značkami, vyhlášenou svým designovým a neokoukaným oblečením, znají všichni co sledují trendy a orientují se v nich.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Pietro Filipi Facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!