Slippsy

Slippsy logo

Založeno:

Země: Česko

Zakladatel: Mirka Buvalič Eliášová, Tomáš Kaliarik

Tagy:

Mladá značka, kterou se rozhodli založit dobří kamarádi, slováci Mirka Buvalič Eliášová a Tomáš Kaliarik vznikla díky touze po vlastní tvorbě, která by byla zábavou a měla zároveň smysl.​ Pro její stvoření je inspirovala náhoda, tedy návštěva u kamarádky v Praze, kam se během utíkajících let oba přestěhovali. Kamarádka měla krásný nový byt a jak už to tak na návštěvě bývá – Mirka a Tomáš po příchodu obdrželi na přezutí domácí pantofle pro návštěvy. Byly šedivé, nudné, zkrátka nehezké a vůbec se do moderního bytu nehodily… ​A tak se brzy zrodila myšlenka, jakým směrem by se jejich vlastní tvorba mohla ubírat – směrem za stylovým domácím obutím pro každého!

Slippsy!​ ​Název pantoflí nebo chcete-li papučí se odvíjí od anglického “slipper” (pantofle).​ Mladí zakladatelé plní nadšení a nápadů záhy začali dávat dohromady designy, možnosti tvaru i materiálu tak, aby vše naplňovalo jejich vize. A sice, že pantofle musejí být měkké, pohodlné, protiskluzové a hlavě neobyčejné a nápadité.

Několikrát narazili na komplikace s výrobou, ať už šlo o změnu látek nebo provedení, které bylo příliš tlusté pro výrobu na stroji a příliš textilní pro výrobu v ševcovských dílnách. Nezbývalo nic jiného, než otevřít dílnu vlastní, byť improvizovanou. Pár šicích strojů a mohlo se začít, zdokonalování bylo ještě několikrát na místě, jak sami zakladatelé uvedli v jednom z rozhovorů: ,,Pantofle stále ještě nebyly podle našich představ, nezkontrolovali jsme třeba oděruvzdornost. Museli jsme vyměnit látku.”

Ke zdárnému konci ale nakonec došli a ​představili kolekci úchvatných designových papučí, které mohou doma obout ženy i muži a každá návštěva z nich bude nadšena.

Díky stoupající oblíbenosti byl sortiment brzy rozšířen o trenýrky a ponožky​ a to jak pánské, tak i dámské. Páry se tak mohou doma báječně sladit do jednoho designu. A tím prý značky Slippsy nekončí, nabídka se bude rozšiřovat dále a je se na co těšit.

Při pohledu na barevné kombinace, geometrické či kreslené tvary a k sobě se hodící produkty se musí na tváři objevit úsměv každému.

Zaujaly vás Slippsy? ​Pak pojďte na ​Different.cz​ a laďte svůj domácí outfit sobě pro radost, s partnerem nebo jej pořiďte jako veselý dárek někomu blízkému 🙂

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!