Scotch&Soda

Založeno: 1985

Země: Nizozemsko

Zakladatel: Laurent Hompes

Holandská značka Scotch&Soda vznikla v roce 1985 díky nápaditému pánovi jménem Laurent Hompes. Ten zprvu značku vytvořil se zaměřením na pánskou modu. Obdivu nejvíce dostávala pánská saka s kapucí, často v jasných barvách.

Později, konkrétně roku 2001, se značka rozrostla, a tak se nápaditými modely, známé svou vysokou kvalitou a bohatými modely, mohou těšit nejen muži, ale také ženy, dívky a chlapci.
Značka Scotch&Soda tvoří několik značek, které však spadají pod jeden styl a kvalitu.

Dámské a pánské oblečení najdeme pod značkou Maison Scoten, zatímco chlapeckou modu pod Scotch Shrunk a dívčí oblečení pod Scotch R´Belle. O ležérní a často džínovou kolekci “městské mody” se postará značka Amsterdams Blauw, která také patří do rodiny Scotch&Soda. Do již zmíněné “rodiny” nemůžeme opomenout ani nápadité parfémy Barfly.

Tato pestrá, kvalitní a velmi originální značka s citem pro detail má v této chvíli něco kolem 100 svých obchodů a přes 7000 obchodů, ve kterých se jejich značka také prodává. Mezi ně patří i Different.cz, který kolekci oblečení i doplňků nabízí na svém e-shopu, ale také v kamenných obchodech.

Článek vytvořila: Klára Brázdová, Foto: Facebook, Pinterest, Instagram.

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!