KEEP CUP

Založeno: 1998

Země: Austrálie

Zakladatel: bratři Forsythovi

Spěcháte nebo si chcete zkrátka jen vychutnat kafe či čaj po cestě do práce, školy nebo na procházce městem? Horký nápoj do kelímku, který po použití jednoduše zahodíte – jednoduché, rychlé, ale neekologické! Ročně se do celého světa vyrobí přibližně 500 miliard plastových kelímků, které bezmyšlenkovitě vyhazujeme…

A tak v Austrálii vznikl nápad vyrobit kelímky, které bychom mohli používat opakovaně, a tím trochu ulehčit životnímu prostředí – kelímek Keep Cup.

Příběh designových termohrnků Keep Cup začal v roce 1998 v Australském Melbourne, kde sourozenci Forsythovi právě otevřeli novou kavárnu Bluebag. Čím více úspěch kavárny rostl a zákazníků přibývalo, tím více bratry Forsythovi trápily starosti s odpadem, především kelímky od kávy.

Začali hledat na trhu kelímky, které by zákazníci mohli použít znovu a znovu, a protože nenašli, rozhodli se vytvořit vlastní.

Po celých 4 letech s pomocí profesionálních designerů spatřil svět první Keep Cup hrnek. Ekologický a stylový. Dnes je používá celý svět a koupit je můžete ve více než 32 zemích, včetně České republiky.

Hrnky jsou vyrobeny z polypropylenu, což je nejbezpečnější plastový materiál pro potraviny, neobsahuje totiž BPA a není toxický. Vybrat si můžete z 5 různých velikostí a široké nabídky barevných kombinací.

Příjemným a zároveň roztomilým detailem je také silikonový prstenec na víčku každého Keep Cupu, na kterém jsou uvedeny druhy kávy. Stačí si tedy svou oblíbenou libovolně označit a už nikdy nebudete muset hlásit, o jakou kávu prosíte.

Značka Keep Cup myslela i na na nepříznivce plastových věcí a v roce 2014 začala s hrnky Kepp Cup Brew z odolného skla. Určeny byly spíše pro milovníky překapávané kávy, použít je ale můžete na jakýkoliv horký nápoj. I tyto hrnky jsou opatřeny plastovým, silikonovým nebo korkovým prstenem, který chrání vaše prsty před popálením.

Všechny Keep Cup hrnky můžete používat v mikrovlnce i myčce na nádobí. Nutno však dodat, že nejedná o termohrnky doslovně – váš horký nápoj udrží teplý přibližně o 20 – 30 minut déle, nikoliv však o několik hodin. Jejich hlavní smysl se skrývá s ochraně životního prostředí, tím že omezují nadměrnou spotřebu obyčejných plastových kelímků, tak jak jejich zakladatelé chtěli. Navíc s Keep Cupem v ruce budete vypadat stylověji, než s plastovým kelímkem 😉

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!