JOOP!

Založeno: 1981

Země: Německo

Zakladatel: Wolfgang Joop

Vykřičník za jménem této módní značky má symbolizovat sílu a energii.

Tuto mezinárodní značku vyzařující kvalitu „made in Germany“ ze svého jména udělal německý módní návrhář Wolfgang Joop narozený v roce 1944 v německé Postupimi. Mladý Wolfgang vystudoval gymnázium a poté, na přání svého otce, začal se studiem psychologie na univerzitě v Braunschweigu. Studium ale předčasně ukončil, protože nenaplňovalo jeho představy a vrhl se na obor, který ho opravdu zajímal – umění. Po čase mu bylo dokonce nabídnuto místo profesora pro módní návrhářství na univerzitě v Berlíně. Profesionálně působil mimo jiné jako módní ilustrátor, nezávislý designér pro značky v Itálii, Francii či Německu a jako novinář.

V roce 1970 Wolfgang Joop vyhrál všechny první tři hlavní ceny v návrhářské soutěži magazínu Constance a naplno se vrhl do módního světa.

Až o celých 11 let později vytvořil vlastní značku Joop za jejíž název přidal vykřičník. Počátkem roku 1982 představil svou první pret-a-porter kolekce pro ženy a s rokem 1985 přišla i první pánská kolekce.

Elegantní dámské oblečení je charakteristické zdůrazněným pasem, nabíráním, volány a zlatým či kožešinovým lemováním, pro muže je Joop! prezentuje styl britského elegantního dandyho.

Zmíněné kolekce byly navíc doplněny nejrůznějšími doplňky, šperky, brýlemi, hodinkami nebo stylovou obuví. Sortiment se brzy rozšířil o bytový textil v podobě ložního prádla, dek, osušek, ručníků, županů nebo koupelnových koberečků a samozřejmě, stejně jako u většiny firem, nemohly chybět ani parfémy, které byly poprvé uvedeny na trh v roce 1987 a uchvátily zákazníky svými ovocnými, svěžími i sladkými a orientálními vůněmi.

Od roku 1998 je značka Joop! ve vlastnictví hamburské společnosti Wünsche AG, i nadále však nabízí známé výrobky, které si zákazníci žádají a chválí. Sám zakladatel Wolfgang Joop přišel v roce 2005 na módní sccénu s novinkou – pro Wunderkind by Wolfgang Joop navrhuje umělec exkluzivní večerní šaty, nákladné a oslnivé toalety ve stylu 20. a 40. let.

Joop! Kombinující sportovní ležérnost s nadčasovou elegancí se pyšní luxusní jedinečností a bezesporu vysokou kvalitou, takže Vás jistě nezklame.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Google.com, JOOP! facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!