Vagabond

Založeno: 1968

Země: Švédsko

Zakladatel:

Tagy:

„Boty, kterým můžete důvěřovat“. To je krédo společnosti u níž je vlastně všechno jen o botách. Představujeme Vám švédského výrobce obuvi, která Vám padne jako ulitá. Vagabond.

Přestože se pojmenování této módní značky může zdát nehezké, neplatí to o jí nabízených botách, které jsou naopak charakteristické svým svěžím moderním designem, smyslem pro detail, přepychovou originalitou a vysokou kvalitou.

Vagabond byla založena v 60. letech 20. století a od jejích skromných začátků v Itálii, kde měla i hlavní sídlo, se mnohé změnilo.

Ještě v 70. letech byla nabídka firmy omezena pouze na pánskou kolekci, jíž značnou dávku osobitosti dodával tehdy moderní punk. V dalším desetiletí pak hip hop a disco. Teprve počátkem 90. let byla konečně představena současně s novou pánskou kolekcí i první kolekce bot dámských. Prodeje okamžitě vzrostly a Společnost Vagabond se definitivně vrátila do rodného Švédska, kde otevřela další velkou dílnu a začala tvořit nové modely.

Každá kolekce nabízející obuv pro volný čas, ale i pro formální akce, představuje splnění snu. Však by do ní také firemní tým specialistů nezařadil jediný pár, který by postrádal šmrnc nebo jedinečný styl.

Designéry, ševce, techniky, návrháře – ty všechny spojuje u Vagabondu láska k módě a k dokonale vypadajícím botám. Důraz je kladen především na kvalitní pohodlné materiály, které jsou odolné proti opotřebení, na tvar, harmonii, hravost a jemné detaily.

Inspiraci pro své neotřelé modely mistři hledají u filmů, hudby, architektury, v módních trendech a především u lidí.

Značka Vagabond vyrobí ročně přes 2 miliony párů bot distribuovaných do více než 30ti zemí světa. Sortiment byl navíc rozšířen i o kožené doplňky, které jsou rovněž určené lidem, kterým záleží na módě i kvalitě.

Nebojte se tedy vyrazit v obuvi značky Vagabond – jako pouliční vagabund v nich vypadat rozhodně nebudete, naopak…v tomto dosud neviděném zpracování obaleném stylovou dávkou luxusu můžete jedině uspět.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Vagabond Facebook

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!