Under Armour

Založeno: 1996

Země: USA

Zakladatel: Kevin Plank

Tagy:

Americký fenomén Under Armour vyrábějící sportovní a volnočasové oblečení a obuv založil Kevin Plank v roce 1996,​kdy mu bylo 23 let a býval kapitánem fotbalového mužstva University of Maryland.

Jako obránce býval často otrávený z neustálého převlékání zpocených dresů a neuniklo mu, že jen kompresní kraťasy, které nosíval zůstávaly suché. Tato skutečnost ho inspirovala k tomu, aby se pokusil najít nebo vytvořit tričko, které by také odvádělo vlhkost díky syntetické tkanině. Po absolvování vyvinul svůj první prototyp takového trička v několika kusech, které na vyzkoušení daroval spoluhráčům nastupujících v NFL. Trika se setkala s úspěchem a Kevin začal pracovat na zdokonalování technologie mikrovlákna, které by každého sportovce udrželo v suchu.

Pracoval intenzivně v suterénu babiččina domu ve Washingtonu a hotové produkty nabízel při cestování po pobřeží z kufru svého auta. První velký prodej přišel v roce 1996, po němž se přestěhoval do Baltimoru, kde dodnes podnik sídlí.

Okolí si brzy začalo všímat sportovních modelů, které se objevovali na stránkách magazínů, na slavných sportovcích, jako byl Jeff George (rozehrávač Oakland Raiders), který se na titulní stránce USA Today zvěčnil v roláku Under Armour.

Stále přibývalo pozitivních recenzí od hráčů a Kevin Plan začal prodávat dresy, rozšiřovat sortiment, zdokonalovat provedení i designy, aby sportovní oblečení jeho značky proniklo i do širší veřejnosti. A podařilo se, dnes jej zná a nosí téměř celý svět.

Under Armour v překladu znamená “v brnění”, ​a tak to také v případě této značky je. Každý kousek udrží ženy, muže i mládež při sportu či jiné aktivitě v suchu a nepřehřáté.

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!