Michael Kors

michael-kors logo

Založeno: 2004

Země: USA

Zakladatel: Michael Kors

Tagy: , , , , , , ,

Píše se rok 1959. Je 9.srpna a na New Yorském Long Islandu přichází na svět Karl Anderson. Pět let poté se Karlova maminka, relativně úspěšná modelka, provdává za Michaela Davida Korse. Tehdy pětiletému synovi je nabídnuta změna jména po svém otčímovi, kterou přijímá. A tak se zrodil Michael Kors. Víceméně první americký módní návrhář, který prorazil na evropská přehlídková mola.

Michelova původní vysněná kariéra se týkala herectví. Ve 14ti letech tedy navštěvoval lekce, na kterých se ale jeho sen rozpadl. Bohužel neuměl ani zpívat, ani tancovat. V té době si ale už uvědomoval, že raději stráví celý den nákupy, než předstíráním etud ze Shakespeara. Vydal se tedy na Fashion Institute of Technology v New Yorku, kde vystudoval módní návrhářství.

Start v jeho kariéře znamenal rok 1981, kdy odprezentoval první dámskou módní kolekci určenou pro velké obchodní domy jako například Bloomingdales, Saks Fift Avenue, Neiman Marcus nebo Bergdorf Goodman. Kolekce byla téměř okamžitě s úspěchem vyprodána a to jen potvrdilo, že se vydal tím správným směrem. Pro spojené státy se stal ikonou, ale Evropa mu byla stále zapovězená.

Zlom ale přišel v roce 1997 a Michael Kors usedl za stůl kreativního ředitele a hlavního designéra francouzské značky Celine. Zde představil novou kolekci ready-to-wear, která byla kritiky přijata velmi pozitivně. Rok 2003 sebou nese odchod ze společnosti Celine a Michael Kors buduje vlastní značku, která je představena rok poté a jako úspěšný módní návrhář nezůstává jen u oblečení a představuje i vlastní kolekci bot a kabelek.

Velké oblibě se MK těší také mezi řadou známých osobností, například Michelle Obama, Jennifer Lopez, Heidi Klum, Rachel McAdams nebo třeba Catherine Zeta-Jones. Jeho modely spatříme bez výjimky při každé slavnostní příležitosti na červeném koberci. Upřít mu nemůžeme ani spolupráci na stylingu Gwyneth Paltrow ve filmu Possession nebo třeba Cate Blanchett ve filmu Bandits.

Mimo jiné je také nositelem řady ocenění. Například cenu CDFA získal v roce 1999 za dámskou a v roce 2003 za pánskou kolekci. V roce 2006 byla síť jeho obchodů rozšířena natolik, že jsme mohli napočítat přes 60 obchodů po celém světě.

Značka nabízí dvě kolekce – klasickou Michael Kors a MICHAEL MICHAEL KORS.
V dnešní době MK nabízí širokou škálu módních doplňků v podobě náušnic, náramků, řetízků, hodinek, peněženek, kabelek nebo třeba pásků a šátků. Také svět kosmetiky mu není cizí a v luxusních flakónech a lahvičkách si můžeme pořídit dekorativní kosmetiku včetně laků na nehty a také osobité parfémy. Neodmyslitelně musíme uvést i luxusní róby a oděvy nejen pro ženy s puncem elegance.

Michael Kors je také velkým obdivovatelem svého kolegy v oboru Oscara de la Renty, o kterém tvrdí, že je mistrem ženské krásy.
A jak sám jednou řekl: „Když vidím na ulici obyčejné lidi oblečené do mých vlastních modelů, když mají v ruce mou kabelku a vše dokonale ladí, pak si jen řeknu, dělám něco dobře“.

Článek vytvořila: Lucie Kramperová. Zdroj obrázků: Google.com, Michael Kors official page

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!