Desigual

Založeno: 1984

Země: Španělsko

Zakladatel: Thomas Meyer

Tagy: , , ,

Zábava, barvy a boření konvencí! To jsou slova, která perfektně vystihují značku Desigual, která pochází z vášnivého Španělska. Historie značky Desigual se datuje od roku 1984, kdy se tehdy dvacetiletý mladík jménem Thomas Mayer (původem ze Švýcarska) rozhodl vytvořit kolekci oblečení, která bude vynikat svou bezprostředností a originalitou. Jedním z prvních ikonických kousků byla džínová bunda Desigual vyrobená z mnoha malých pospojovaných kousků. Již v té době o ní začala psát média a start úspěchu značky Desigual byl nevyhnutelný.

Fakt, že se mu to povedlo více než excelentně nám v této době dokazuje obrovská světová popularita značky Desigual u všech věkových kategorií. Např. v New Yorku má značka Desigual pronajatý celý dům na ulici Broadway, který je vždy pomalovaný do designů a barev nové kolekce. Pánové na lanech se štětečky jsou vždy velkým lákadlem pro fotoaparáty kolemjdoucích turistů.

Značka Desigual se vyznačuje tradičním Španělským patchworkovým stylem, pestrobarevnými kousky a netradičními materiály a kombinacemi barev. Například kabelky Desigual, ale i další kousky na ulici poznáte na první pohled.

V roce 2012 zařadila značka Desigual do svého portfolia širokou kolekci bot. A to nejen dámských, ale i pánských a dětských. Boty Desigual se šijí přímo ve Španělsku, což je chytrým reklamním tahákem a zároveň také vstřícným gestem vůči domovskému Španělsku, které dlouhodobě bojuje s vysokou nezaměstnaností. Desigual i za cenu dražších pracovních sil v porovnání s výrobou v Číně či dalších asijských zemích tvoří velkou výjimku.

V roce 2013 se portfolio značky rozšířilo ještě o kolekci bytových doplňků. Ty rozzáří každou domácnost, jelikož se v nich odráží barvy, nápady a celá idea značky Desigual.

V roce 2013 vznikla první sportovní kolekce Desigual. A to ve spolupráci s odborníky a profesionály ve světové sportovně-módní oblasti. V současné době značka Desigual svou sportovní kolekci ještě zlepšuje a navazuje spolupráci se světovými sportovci.

Oblečení a doplňky značky Desigual se liší od ostatních na první pohled. Každičký kousek v sobě nese mistrovské dílo, v němž se snoubí netradiční technologie, materiály a výtvarné techniky. Jednotlivé kousky perfektně oživí a podtrhnou jakýkoliv outfit.

Od roku 2002 do roku 2013 vedl společnost Manel Adell. Za jeho působení se společnost Desigual dostala do širokého povědomí módního světa a rozšířila svou působnost do desítek zemí světa. V roce 2012 Desigual otevřel svůj první obchod v Číně, ve městě Šanghaj a v japonské Osace. V lednu 2013 pak společnost opustil a jeho místo obsadil Manel Jadraque.

Značka Desigual často spolupracuje se světovými módními ikonami nebo zajímavými útvary, se kterými tvoří speciální kolekce. Jedním z nich je např. ikona světové módy pan Christian Lacroixe. Nebo např. cirkus Cirque du Soleil s jehož spoluprací vznikla velmi úspěšná kolekce inspirovaná postavami a příběhy z tohoto cirkusu.

Článek vytvořil: Milan Polak. Zdroj obrázků: Google.com, Desigual official page, Desigual official blog

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!