Armani

Armani Logo

Založeno: 1970

Země: Itálie

Zakladatel: Giorgio Armani

Tagy: , , , ,

Jedno z nejprestižnějších jmen v módním průmyslu je právě Armani.

Zakladatele a jednoho z nejúspěšnějších návrhářů celosvětové módy Giorgio Armani ovlivnila jeho matka s vytříbeným vkusem a talentem co se šití oblečení týče. Začínal jako aranžér výloh a nákupčí pánské módy v milánském obchodním domě La Rinascente.

Roku 1964 začal pracovat v módním domě u Nina Cerrutiho, pro kterého vytvořil kolekci pánského oblečení Hitman. A přestože se zpočátku domníval, že značka Cerruti je tou oblíbenou, ukázalo se, že lidé se zamilovali právě do jeho modelů.

Osamostatnil se v roce 1970 a stal se návrhářem a stylistou na volné noze. Brzy se jeho jméno stalo více než dobře známým ve světě módy. O 5 let později založil se svým partnerem Sergiem Galeottim vlastní společnost Giorgio Armani S.p.A. a zároveň značku Armani.

V dalším roce zaplnil přehlídková mola revolučními saky pro muže i ženy. Především pánská saka zaujala svým sportovním střihem a neutrálními barvami v odstínech šedé a béžové, protože se dokonale lišila o tuhých vycpávaných modelů z 60.let, ve kterých se muži škrtili. Dámská saka, jak sám Giorgio Armani přiznal byla pro začátek jen pánská saka v menších velikostech.

Navrhoval i kostýmy pro divadelní hry, balet nebo operu. Dnes obléká i letušky společnosti Alitalia a anglické či italské fotbalové týmy.

Firma Giorgio Armani S.p.A. dnes navrhnuje, vyrábí, distribuuje a prodává haute couture, konfekci, kožené zboží, dámské doplňky, pánské doplňky, boty, šperky, hodinky, brýle, kosmetiku a bytové doplňky. Své produkty nabízí pod úzce specializovanými značkami Giorgio Armani, Armani Vollezioni, Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Exchange, Armani Junior nebo Armani/Casa.

Každá jeho kolekce je plná vkusu, jedinečnosti a vždy je maximálně úspěšná.

Tato značka se ale neomezuje jen na módu a krásu, ale i na oblast ubytování, stravování nebo výzdoby domů. Vlastní síť luxusních hotelů ve velkoměstech jako je Milán, Paříž, New York, Tokio, Dubai a další, provozuje také síť kaváren, barů nebo restaurací po celém světě.

Článek vytvořila: Kateřina Kočandrlová. Zdroj obrázků: Google.com, Armani offcial page

Líbí se vám tato značka? Dejte jí Like!